ALKOHOL I NARKOTYKI

Co roku twojej córce przypomina się od nowa o zagrożeniach związanych z używaniem narkotyków i piciem alkoholu. Chyba nie ma na tym świecie nastolatki, której by nie radzono: „Po prostu odmów”. A jednak nigdy dotąd dostęp do niedozwolonych środków nie był łatwiejszy. Według badań przeprowadzonych przez magazyn „Time” w 1996 roku 68 procent nastolatków może zdobyć marihuanę w ciągu jednego dnia, 62 procent ma znajomych, którzy ją zażywają, a 52 procent było nagabywanych do jej kupna. Wspomniany wcześniej sondaż z 1997 roku wykazał, że połowa wyróżniających się studentów pije, a 10 procent prowadziło samochód po wypiciu alkoholu. Twojej córki prawdopodobnie nie dziwi fakt, że w szkołach podstawowych i gimnazjach krążą narkotyki, i obaliłaby pogląd, że eksperymenty z narkotykami ograniczają się do młodzieży z „miasta” lub „trudnej”. Przywykła do widoku rówieśników, być może także własnych przyjaciół, przyjeżdżających do szkoły „na haju” albo „naćpanych”. Nie tylko akceptuje fakt, że jej ró-
wieśnicy piją i zażywają narkotyki, lecz również orientuje się dokładnie, kto co bierze.
Nie oznacza to jednak wcale, że córka byłaby skłonna podzielić się z tobą tą wiedzą. W rzeczywistości wolałaby tego uniknąć. Ten temat może spędzać ci sen z powiek, ale twoja córka prawdopodobnie jest spokojna. „Od października non stop drzemy z mamą koty” – relacjonuje szesnastoletnia Margie. „Przeczytała w gazecie, że mojego kolegę z klasy aresztowano za posiadanie marihuany. No i teraz za każdym razem, gdy jestem zaproszona na imprezę, mama świruje, że będą dragi. To idiotyczne. Wiem, jak mam się sprawować. Wiem, co robię”.

Witam Cię serdecznie, mam na imię Amanda i jestem matką trojga dzieci. Życie z nastolatkami nie należy do najłatwiejszych zajęć. Bardzo pomogły mi wskazówki w internecie, dlatego też chciałabym podzielić się tymi wskazówkami z Wami.
error: Content is protected !!